Blog

Blogging - zacznij wreszcie!

Przez   2017-11-19

Zatem o czym tak naprawdę jest blogowanie? 

Najpierw pozwól mi powiedzieć, że posiadanie bloga jest to jest naprawdę dochodowy biznes a blogi same w sobie są łatwe do zarządzania. Wyobraź sobie, że piszesz o tematach, które cię interesują i za to otrzymujesz wynagrodzenie. Piszesz, kiedykolwiek chcesz i gdziekolwiek jesteś.

Możesz pisać w takim tempie, w jakim chcesz - na przykład z kawiarenki internetowej, które jest dostępna w każdym miejscu na ziemi i nawet wakacje, które spędzasz gdziekolwiek, nie stoją na przeszkodzie, aby podzielić się z Twoim użytkownikiem nową treścią. 

Mogę powiedzieć nawet, że twoje blogowanie nie stanie na drodze do spędzenia twoich wakacji tam gdzie chcesz.

W tym artykule poznasz darmowe możliwości prowadzenia bloga. 

Zainteresowany? 

Przeczytaj dalej.

Jak założyć bloga?

Po pierwsze musisz założyć bloga. Jest kilka opcji. 

Pierwsza opcja to blog we własnym hostingu i we własnej domenie. Druga opcja to blog w darmowej domenie.

I tutaj masz następujące możliwości - możesz założyć bloga w domenie https://www.blogger.com lub w darmowej domenie https://www.wordpress.com

Wordpress jest darmowym silnikiem blogowym, który jest solidny i nieskończenie elastyczny. Natomiast Blogger jest w posiadaniu Google a zatem szybciej będzie indeksowany przez wyszukiwarkę Google.

Załóż zatem darmowego bloga przy użyciu Blogger lub WordPress, następnie opublikuj swój pierwszy post w twoim nowym blogu i spróbuj pomajsterkować z opcjami dodatkami i ze skórkami. 

Poniżej znajduje się kilka słów, które mogą się pojawić w słowniczku bloggera - będą to następujące słowa:

  • permalink - będzie oznaczać trwały link, którym jest URL, który prowadzi do indywidualnego wpisu, który wykonałeś w twoim blogu
  • trackback - kiedy piszesz o czyimś blogu w twoim blogu, twój wpis ukaże się ich fragmentach sekcji  trackback - ta cecha nie jest dostępna w koncie blogger 
  • pinging - powoduje że agregatory blogów są powiadomione o nowych wpisach w momencie ich publikacji - jest to przydatny sposób pozyskiwania ruchu 
  • content czyli treść  - tutaj przyjrzyjmy się typom treści, która może się pojawić w Twoim blogu czyniąc z niego źródło dochodu. Musisz zrozumieć że nie ma żadnego zakresu który twój blog powinien mieć - możesz pisać o tym co cię interesuje, tak naprawdę o czymkolwiek co oczywiście jest zgodne z wytycznymi największych wyszukiwarek.

Dochodowe blogowanie

Różnica między dochodowym blogiem a tym nie dochodowym polega na tym że niedochodowy nie potrafi utrzymać użytkownika dłużej na stronie czyli jest to zależne od sposobu Twojego pisania i tego w jaki sposób piszesz, bo co będziesz wolał jako użytkownik strony czytać techniczne uniwersyteckie teksty czy teksty pisane przystępnym słowem dla każdego?

Ludzie preferują czytać lekkie treści - kiedy sprawdzają twojego bloga, przede szukają informacji która łatwo do nich dotrze.

A co robić żeby przyciągnąć jak najwięcej użytkowników oraz utrzymać tych obecnych już w serwisie wracających po więcej?

Jest to bardzo ważne, abyś dodał coś od siebie w Twoich postach. Łatwo to osiągniesz, poprzez wyobrażenie sobie, że jesteś po drugiej stronie albo rozmawiasz w tekście ze swoim przyjacielem. Ekstra dodatkiem może być lekka dawka humoru dodana do wpisu a zatem nie bój się dodać czegoś od ciebie, czegoś zabawnego, co spowoduje że użytkownik nie tylko otrzyma informację ale również przy okazji uśmiechnie się.

Inną ważną rzeczą jest to, abyś nie zwracał się do użytkownika w liczbie mnogiej - nie pisz tak jakbyś przygotowywał przemowę - zamiast tego napisz tekst w taki sposób, jak gdybyś rozmawiał z pojedynczą osobą, równym gościem, co sprawi że Twój czytelnik łatwiej przyswoi informację którą mu zaoferujesz.

Zatem zacznij wreszcie!

Tapety na tło na fb [facebooka] - 851x315 - Na Pulpit

Darmowe Tapety na tło na fb 851x315 - Na Pulpit. Jeżeli szukasz darmowych tapet na tło na fb to dobrze trafiłeś. Wejdź i skorzystaj za darmo.

Przejdź do strony głównej Serwisu www.tapety-na-pulpit.net lub do wybranej kategorii np. Tapety Na Pulpit Krajobrazy i do wybranej grafiki. Teraz zjedź w dół ekranu do sekcji Rozdzielczości i z kategorii Social Media wybierz FB PROFIL PRYWATNY - TŁO. Kliknij w tą rozdzielczość - zostaniesz przeniesiony do grafiki już  odpowiednio przyciętej jako tło na fb, czyli rozdzielczości 851x315. 

Teraz możesz ją zapisać na twardy dysk a następnie wkleić do swojego profilu na FB. 

Gotowe!

Zapraszamy do korzystania z naszej bazy tapet jak również rejestrowania się, oceniania tapet i dodawania własnych tapet, także tapet na pulpit komputera.

Darmowe Tapety 1920x1080 - Na Pulpit

Przez   2017-04-22

Darmowe Tapety 1920x1080 - Na Pulpit

Darmowe Tapety 1920x1080 - Na Pulpit. Jeżeli szukasz darmowych tapet 1920x1080 Na Pulpit to dobrze trafiłeś. Wejdź i skorzystaj za darmo.

Przejdź do strony głównej Serwisu www.tapety-na-pulpit.net lub do wybranej kategorii np. Tapety Na Pulpit Krajobrazy i w menu sortowania wybierz interesującą Cię rozdzielczość ekranu - wyświetlone zostaną dostępne tapety w formacie np: 1920x1080. Teraz możesz wybrać interesującą Cię tapetę 1920x1080 klikając na pogrubioną rozdzielczość a następnie kliknij pobierz lub prawym klawiszem myszy zapisz tapetę jako tło pulpitu.

Gotowe!

Zapraszamy do korzystania z naszej bazy tapet jak również rejestrowania się, oceniania tapet i dodawania własnych tapet, także tapet na pulpit komputera w rozdzielczości 1920x1080.

Darmowe Tapety 1280x1024 - Na Pulpit

Przez   2017-04-22

Darmowe Tapety 1280x1024 - Na Pulpit

Darmowe Tapety 1280x1024 - Na Pulpit. Jeżeli szukasz darmowych tapet 1280x1024 Na Pulpit to dobrze trafiłeś. Wejdź i skorzystaj za darmo.

Przejdź do strony głównej Serwisu www.tapety-na-pulpit.net lub do wybranej kategorii np. Tapety Na Pulpit Krajobrazy i w menu sortowania wybierz interesującą Cię rozdzielczość ekranu - wyświetlone zostaną dostępne tapety w formacie np: 1280x1024. Teraz możesz wybrać interesującą Cię tapetę 1280x1024 klikając na pogrubioną rozdzielczość a następnie kliknij pobierz lub prawym klawiszem myszy zapisz tapetę jako tło pulpitu.

Gotowe!

Zapraszamy do korzystania z naszej bazy tapet jak również rejestrowania się, oceniania tapet i dodawania własnych tapet, także tapet na pulpit komputera w rozdzielczości 1280x1024.

Tapety Na Pulpit Full HD

Przez   2017-04-20

Tapety Na Pulpit Full HD

Tapety Na Pulpit Full HD - darmowe Tapety o wielu rozdzielczościach - Na Pulpit. Jeżeli szukasz darmowych tapet o wielu HD rozdzielczościach Na Pulpit to dobrze trafiłeś. Wejdź i skorzystaj za darmo.

 

Przejdź do strony głównej Serwisu www.tapety-na-pulpit.net lub do wybranej kategorii np. Tapety Na Pulpit Abstrakcja i w menu sortowania wybierz interesującą Cię rozdzielczość ekranu - wyświetlone zostaną dostępne tapety w różnym formacie. Teraz możesz wybrać i pobrać interesującą Cię tapetę HD klikając na pogrubioną rozdzielczość, w tym przypadku tapeta HD a następnie kliknij pobierz. 

 

Zapraszamy do korzystania z naszej bazy tapet jak również rejestrowania się, oceniania tapet i dodawania własnych tapet.

Tapety HD

Przez   2016-07-04

Tapety HD

Tapety HD - darmowe Tapety o wielu rozdzielczościach - Na Pulpit. Jeżeli szukasz darmowych tapet o wielu HD rozdzielczościach Na Pulpit to dobrze trafiłeś. Wejdź i skorzystaj za darmo.

Przejdź do strony głównej Serwisu www.tapety-na-pulpit.net lub do wybranej kategorii np. Tapety Na Pulpit Auta i w menu sortowania wybierz interesującą Cię rozdzielczość ekranu - wyświetlone zostaną dostępne tapety w różnym formacie. Teraz możesz wybrać i pobrać interesującą Cię tapetę HD klikając na pogrubioną rozdzielczość, w tym przypadku tapeta HD a następnie kliknij pobierz. 

Zapraszamy do korzystania z naszej bazy tapet jak również rejestrowania się, oceniania tapet i dodawania własnych tapet.

Darmowe Tapety 640x480 - Na Pulpit

Przez   2015-05-26

Darmowe Tapety 640x480 - Na Pulpit

Darmowe Tapety 640x480 - Na Pulpit. Jeżeli szukasz darmowych tapet 640x480 Na Pulpit to dobrze trafiłeś. Wejdź i skorzystaj za darmo.

Przejdź do strony głównej Serwisu www.tapety-na-pulpit.net lub do wybranej kategorii np. Tapety Na Pulpit Krajobrazy i w menu sortowania wybierz interesującą Cię rozdzielczość ekranu - wyświetlone zostaną dostępne tapety w formacie np: 640x480. Teraz możesz wybrać interesującą Cię tapetę 640x480 klikając na pogrubioną rozdzielczość a następnie kliknij pobierz lub prawym klawiszem myszy zapisz tapetę jako tło pulpitu.

Gotowe!

Zapraszamy do korzystania z naszej bazy tapet jak również rejestrowania się, oceniania tapet i dodawania własnych tapet, także tapet na pulpit komputera w rozdzielczości 640x480.

Darmowe Tapety 800x600 - Na Pulpit

Przez   2015-05-13

Darmowe Tapety 800x600 - Na Pulpit

Darmowe Tapety 800x600 - Na Pulpit. Jeżeli szukasz darmowych tapet 800x600 Na Pulpit to dobrze trafiłeś. Wejdź i skorzystaj za darmo.

Przejdź do strony głównej Serwisu www.tapety-na-pulpit.net lub do wybranej kategorii np. Tapety Na Pulpit Krajobrazy i w menu sortowania wybierz interesującą Cię rozdzielczość ekranu - wyświetlone zostaną dostępne tapety w formacie np: 800x600. Teraz możesz wybrać interesującą Cię tapetę 800x600 klikając na pogrubioną rozdzielczość a następnie kliknij pobierz lub prawym klawiszem myszy zapisz tapetę jako tło pulpitu.

Gotowe!

Zapraszamy do korzystania z naszej bazy tapet jak również rejestrowania się, oceniania tapet i dodawania własnych tapet, także tapet na pulpit komputera w rozdzielczości 800x600.

Darmowe Tapety 1024x768 - Na Pulpit

Przez   2015-05-13

Darmowe Tapety 1024x768 - Na Pulpit

Darmowe Tapety 1024x768 - Na Pulpit. Jeżeli szukasz darmowych tapet 1024x768 Na Pulpit to dobrze trafiłeś. Wejdź i skorzystaj za darmo.

Przejdź do strony głównej Serwisu www.tapety-na-pulpit.net lub do wybranej kategorii np. Tapety Na Pulpit Krajobrazy i w menu sortowania wybierz interesującą Cię rozdzielczość ekranu - wyświetlone zostaną dostępne tapety w formacie np: 1024x768. Teraz możesz wybrać interesującą Cię tapetę 1024x768 klikając na pogrubioną rozdzielczość a następnie kliknij pobierz lub prawym klawiszem myszy zapisz tapetę jako tło pulpitu.

Gotowe!

Zapraszamy do korzystania z naszej bazy tapet jak również rejestrowania się, oceniania tapet i dodawania własnych tapet, także tapet na pulpit komputera w rozdzielczości 1024x768.

Darmowe Tapety 1280x960 - Na Pulpit

Przez   2015-05-12

Darmowe Tapety 1280x960 - Na Pulpit

Darmowe Tapety 1280x960 - Na Pulpit. Jeżeli szukasz darmowych tapet 1280x960 Na Pulpit to dobrze trafiłeś. Wejdź i skorzystaj za darmo.

Przejdź do strony głównej Serwisu www.tapety-na-pulpit.net lub do wybranej kategorii np. Tapety Na Pulpit Krajobrazy i w menu sortowania wybierz interesującą Cię rozdzielczość ekranu - wyświetlone zostaną dostępne tapety w formacie np: 1280x960. Teraz możesz wybrać interesującą Cię tapetę 1280x960 klikając na pogrubioną rozdzielczość a następnie kliknij pobierz lub prawym klawiszem myszy zapisz tapetę jako tło pulpitu.

Gotowe!

Zapraszamy do korzystania z naszej bazy tapet jak również rejestrowania się, oceniania tapet i dodawania własnych tapet, także tapet na pulpit komputera w rozdzielczości 1280x960.